Miniknihy – s námi budete vzdělanější

Aktualizováno: Naši službu jsme chtěli spustit už na začátku minulého roku. Ale jak to tak bývá, bylo spousta jiných projektů a málo času. Proto jsme se do projektu vrhli až letos. Takže se registrujte do newsletteru a očekávejte první novinky.

V oblasti sebevzdělávání existuje nepřeberné množství knih. Jejich autoři jsou úspěšní lidé, kteří ve svém podnikání něco dokázali a rozhodli se o své zkušenosti podělit. Bohužel většina takto úspěšných lidí není dobrými spisovateli a mnozí autoři navíc délku svých textů neúměrně nafukují. Knihy tak mají 200 – 300 stran, ale nosné myšlenky a hlavní sdělení by se dala shrnout na několik stránek. Pokud navíc čtete z nějaké konkrétní oblasti například finance zjistíte, že mnoho rad a postupů se mezi autory opakuje. Čtete tak vlastně pořád to samé dokola.

10 minutové čtení v zahraničí

A právě tento nešvar se snaží napravit řada zahraničních služeb. Pokud se chcete ve svém osobním či profesním životě posunout stačí takovou službu využít. Na webech jako je Blinklist nebo Instaread si najdete zkrácenou verzi vybrané knihy a po jejím přečtení znáte a víte to nejdůležitější. Když eliminujete zrno od plev máte před sebou sdělení, které chtěl autor předložit. Originální knihu si samozřejmě můžete zakoupit, ale mnohdy zjistíte, že jste vlastně ušetřili čas a peníze.

I když je umělá inteligence každý den chytřejší a chytřejší, tyto souhrny stále píší lidé. Nejedná se o recenze, tedy o zhodnocení knihy, ale opravdu o výtah, zhuštěný obsah na několik stran. V klasické beletrii by to byl spoiler vedle spoileru

Miniknihy v ČR

A teď konečně k tomu hlavnímu, proč tento článek vznikl. Jak bylo zmíněno, v zahraničí existuje takovýchto služeb několik, ale v Čechách zatím žádná. A jelikož se náš blog knihám věnuje a z oblasti naučné literatury jsme toho už hodně načetli, rozhodli jsme se něco podobného vytvořit i pro české čtenáře.

S naší službou tak:

  • ušetříte čas – nebudete číst nepodstatnou omáčku
  • ušetříte peníze – nebudete si muset všechny ty knihy kupovat
  • ušetříte místo v knihovně – tu můžete zaplnit kvalitní beletrií
  • budete vzdělanější – přečtete více knih za kratší dobu

Teď jsme vás navnadili a už jen čekáte, kdy si budete moci první knihy přečíst? Tak ještě na chvilku zpomalte.

To chceme 🙂

Jelikož přinést kvalitní shrnutí nějakou dobu trvá a protože čas nikoho není zdarma, bude i tato služba zpoplatněna. V zahraničí si účtují 150 – 200 Kč měsíčně, což činí nejméně 1800 Kč ročně. My jsme se rozhodli být dostupnější a tak  jsme stanovili roční poplatek na 800 Kč. Ale pozor.

Pokud se teď hned přihlásíte do našeho newsletteru. Získáte řadu výhod.

  • Obdržíte první tři miniknihy zcela zdarma
  • Cena služby pro všechny zaregistrované bude pouhých 500 Kč ročně
  • Získáte možnost hlasovat o nových miniknihách

Z našeho newsletteru se tak dozvíte nejen o vývoji naší služby, kterou jsme nazvali Miniknihy, ale budeme vás průběžně informovat o nových recenzích a dění ve světě knih.

Těšíme se. Těšte se a zaregistrujte se do newsletteru 🙂

Přihlaste se do našeho newsletteru